فروش انواع لامپ های کم مصرف با وات های متفاوت

فروش انواع لامپ های کم مصرف با وات های متفاوت


طرز کار لامپ‌هاي فلورسان فشرده (C.F.L) که به لامپ‎هاي کم‎مصرف معروفند مانند لامپ‌هاي مهتابي است. دو طرف لوله‏اي شيشه‎اي که درون آن با بخار جيوه و گاز آرگون پر شده است، الکترودها قرار دارند. وقتي جريان برق برقرار مي‌شود الکترون‌ها از ميان گاز داخل لوله شيشه‎اي از يک الکترود به الکترود ديگر جريان پيدا مي‌کند. جريان الکترون‌ها بخار جيوه را برانگيخته کرده و موجب مي‌شود الکترون‌ها که در مدار خاصي به دور هسته مي‌گردند به تراز بالاتر بروند. الکترون‌ها در اين حالت انرژي بيشتر و پايداري کمتري دارند و انرژي اضافي را به‌صورت نور ماوراي بنفش مي‌تابانند و به مدار اوليه بر مي‌گردند.


همچنين سطح داخل لوله شيشه‎اي با فسفر پوشيده شده است و نور ماوراي بنفش تابيده شده از اتم‌هاي جيوه که نامرئي است به لايه فسفر تابيده و فسفر آن را به‌صورت نور مرئي تابش مي‌کند. طيف نوري لامپ‌هاي کم‌مصرف با لامپ‌هاي معمولي متفاوت است اما در سال‌هاي اخير با تغيير فرمول فسفر مورد استفاده، لامپ‌هايي با طيف نوري شبيه لامپ‌هاي معمولي توليد شده است که نور زردرنگي دارد.

لامپ‌هاي کم‌مصرف، مصرف را 4 تا 6 برابر لامپ‌هاي معمولي، بهينه مي‌کنند.

در ميان حباب لامپ‌هاي معمولي يک فيلامان نازک تنگستني قرار دارد که نازک بودن و جنس آن موجب مي‌شود در مقابل عبور جريان الکتريکي مقاومت بالايي داشته باشد و دماي آن در اثر عبور جريان تا 2200 درجه سانتي گراد بالا برود. اين انرژي گرمايي، اتم‌هاي تنگستن را برانگيخته مي‌کند.


اين اتم‏ها نيز ناپايدار هستند و سريع به حالت برانگيخته‌نشده برمي‌گردند و انرژي اضافه را به‌صورت نور مرئي مي‌تابانند. بنابراين لامپ‌هاي معمولي علاوه بر نور، مقدار زيادي گرما نيز توليد مي‌کنند؛ در حالي که لامپ‌هاي فلورسان فشرده در مقايسه با اين لامپ‎ها گرماي بسيار کمتري توليد مي‌کنند. به همين خاطر است که لامپ‌هاي کم‌مصرف در مقايسه با لامپ‌هاي معمولي، 4 تا 6 برابر، مصرف را بهينه مي‌کنندفــروشـگـــــاه صــنعـــت نـیــــرو

آدرس :لاله زار جنوبی 

کوچه بوشهری ،مجتمع 

تجاری تهران الکتریک

طبقه اول پلاک 227  

09126338559

09121231705

تلفن تماس 

021-33927221-

021-33928681-

فکس:33929387-021

عامل فروش لوازم برق 

فشار قوی و فشار ضعیف 

ساخت و نصب و راه اندازی 

تابلو برق 

تجهیز لوازم خطوط شبکه 

توزیع 20 کیلو وات 

تهیه و توزیع انواع 

سیم و کابل 

لوازم صنعنتی و روشنایی

فروشگاه صنعت نیرو


     تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فروشگاه صنعت نیرو است